גינון

גינון

גינון כולל בתוכו מגוון רחב של שיטות, אשר תכליתן לגדל ולטפח צמחים מסוגים שונים – רובם צמחי נוי, אך חלקם גם למאכל (למשל, צמחי תבלין). החל מאחזקת גינה קטנה ופרטית בחצר הבית ועד גן ציבורי התופס שטח עצום, ישנו צורך בשיטות גינון שונות על מנת לקיים את הגינות הללו. חלק מהטיפול היומיומי בגינה כולל גיזום עלים וענפים, ניקוי הגינה על ידי מטאטא (או מפוח עלים), עקירת עשבים שוטים ושתילתם של צמחים חדשים מפעם לפעם.

כל אחד יכול להיות בעל גינה מטופחת, יפה ומרגיעה. אלא שלא מספיק להשקותה באופן קבוע (בצורה ידנית או על ידי מערכת השקיה) – יש לטפל בגינה באופן קבוע. דבר זה דורש עבודה רבה ומתמדת, אשר לוקחת זמן רב מחיי היומיום, וכן יש לבצעה לתקופה ארוכה.

קצב החיים האינטנסיבי כיום, לרוב, אינו מאפשר זאת לרוב האנשים, ולכן רבים בוחרים להיעזר בשירותי גינון. גנן מקצועי, תפקידו לטפח ולטפל בגינה, באופן מקצועי ומסור, תוך עמידה בלוחות זמנים – אשר מתאימים לכם ולצמחים בגינתכם. עבודת גינון, על ידי גנן מקצועי, כוללת בתוכה: דישון, גיזום, הדברה, עקירת עשבים שוטים, גריפת עלים, תחזוקת תשתיות הגינה, שתילת צמחים חדשים ועוד.

נוסף על כל זאת, גנן מקצועי ואמין יעניק לכם מידע רב על איך לטפל בגינתכם – החל מאילו צמחים מתאים לשתול בה, דרך איך לטפל בכל צמח וצמח (זמן השקיה, דישון מומלץ ועוד), וכלה באיזה ציוד מתאים לגינה ולבית שבו הגינה נמצאת.

כדי לבחור גנן מתאים יש לשקול כמה פרמטרים:

  • צרכי הגינה או הגינון – ישנן גינות הדורשות עבודת תחזוקה כמו גיזום וניקיון, ישנן גינות הדורשות בנייה כולל תשתיות וישנן גינות הדורשות שתילת צמחים מתאימים. כל גינה דורשת עבודה המותאמת לה, ולכן יש לבחור גנן בעל ניסיון רב שיודע כיצד לטפל בצורך הייחודי של כל גינה וגינה.
  • ניסיון – מקצוענותו של הגנן מבוססת בעיקר על ניסיונו בעבודות בגינות שונות. לכן, חשוב לבחור גנן מקצועי, מנוסה ואמין, בעל ידע עשיר בתחום הגינות. זאת על מנת שידע לאבחן את הבעיה בגינתכם ולהעניק לה טיפול מתאים, שידע להתאים את הגינה לתנאי האקלים או לאורח החיים שלכם וכו'.

 

 

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לגינון בקליק !

מדריכים בנושא גינון

גינון לפי ערים