דלתות

דלתות

בחירת דלתות והתקנתן – הן בבית, הן במשרד, והן בכל מקום אחר – אינה עניין פשוט. הדלת מהווה את הכניסה לחלל – בין אם לבית כולו, לחדר הפרטי שלכם, לחדר האמבטיה, למשרד, לסטודיו וכו' – הדלת היא הדבר הראשון שרואים בכניסה לכל מקום שהוא. הדלתות מחולקות לדלתות פנים ולדלתות חוץ. דלת בדרך כלל עשויה מעץ, פלדה או שילוב של שניהם, וכן מצופות בצבע, פורמייקה, פורניר וחומרים נוספים. בדרך כלל גודל הדלת הוא סטנדרטי לכל הבתים. עם זאת, ניתן לייצר דלתות בכל גודל שבוחרים.

נוסף על משמעותה של הדלת ביחס לעיצוב החלל, השוק מוצף במגוון דלתות מסוגים רבים ומגוונים, כגון:

 1. דלת סובבת: זו הדלת הנפוצה והסטנדרטית ביותר, אשר נמצאת כמעט בכל בית. הדלת הסובבת הינה בעצם לוח יחיד המחובר לציר, ונפתחת לכיוון אחד בלבד.
 2. דלת הזזה: דלת ללא ציר, אשר בנויה על מסילה – פתיחתה וסגירה נעשות לאורך מסילה זו ובמקביל לקיר. לעיתים חלק מהמסילות "מוחבאות" כך שכשמזיזים את הדלת למצב פתוח – היא "נבלעת" בתוך הקיר.
 3. דלת צונחת: דלת הממוקמת בתקרה או ברצפה ונפתחת בצורה אנכית. בדרך כלל מלווה בסולם, המאפשר עלייה או ירידה מהיכן שהיא נמצאת. משמשת בעיקר בעליות גג.
 4. דלת אורווה: דלת המחולקת לשני חלקים שאינם תלויים זה בזה – מחולקת בדרך כלל לאורך, כך שניתן לפתוח את חלקה העליון ולהשאיר את חלקה התחתון סגור.
 5. דלת נדנוד: דלת זו נמצאת על ציר אשר מאפשר לה להיפתח לשני הכיוונים – פנימה והחוצה. נפוצה במסבאות.
 6. דלת מתקפלת (אקורדיון / גרמושקה): דלת זו עשויה ממספר לוחות המחוברים זה לזה, ובפתיחתה מתקפלים יחד כמו אקורדיון.
 7. דלת מסתובבת: דלת העשויה ממספר "כנפיים" מזכוכית המסתובבת סביב ציר מרכזי (כלומר, בתנועה מעגלית). נפוצה בעיקר בכניסה לבתי מלון.
 8. דלת אוטומטית: דלת בעלת מנגנון חשמלי אשר משמש לפתיחתה ולסגירתה – בעזרת חיישן, מתג ועוד.

על מנת לבחור דלת בחוכמה, מומלץ לקחת כמה אספקטים בחשבון:

 • סגנון העיצוב של החלל כולו – קו העיצוב של כל הדלתות צריך להתאים לחלל (הבית, המשרד וכו').
 • מבחר ומגוון – ישנן דלתות מסוגים וגדלים שונים ומגוונים, כך שניתן לבחור דלת שתתאים בדיוק לכל חלל שהוא.
 • שימוש הדלת – האם זו דלת פנים? דלת כניסה? או שמא מדובר בדלת לחדר האמבטיה או לחצר? לכל חדר וחלל ניתן למצוא דלת שמתאימה לשימוש שלה ולחלל בה היא תימצא.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לדלתות בקליק !

מדריכים בנושא דלתות

דלתות לפי ערים