היריון ולידה

היריון ולידה

היריון ולידה הינן תקופות מרגשות בחיי האישה והמשפחה בכלל, ובהתאם לריגוש – הן גם מכילות מורכבות גדולה. החל מתקופת טרום ההיריון, מהלכו, הלידה, והטיפול בתינוק לאחריה – ישנם המון דברים שכדאי לדעת כאשר מתכננים להביא ילד או ילדה לעולם.

יש מידע רב לגבי היריון ולידה – החל מלפני ההיריון, כאשר רק מתכננים אותו, וכלה במהלך ההיריון – אילו בדיקות ומעקבים יש לעשות, מהי תזונה נכונה בתקופה הזאת, כיצד לבצע פעילות גופנית, הכנה לקראת הלידה ועוד. נוסף על כך, יש הרבה מידע לגבי תקופת הלידה ולאחריה התפתחות התינוק בשלבים הראשונים ביותר לחייו – אילו בדיקות יש לבצע, אילו הכנות בבית, כיצד להניק ולהאכיל את התינוק וכיצד לטפל בו.

את כל הפרטים הטכניים לגבי תקופות ההיריון והלידה עצמן, ייתכן שתרצי ללמוד בקורסי הכנה ללידה. קורסים אלו, המועברים על ידי אנשי מקצוע (כמו מיילדות), מספקים מידע מקיף על כל התהליך של הלידה, וכן מעניקים דרכי התמודדות עם האתגרים שבדרך.

ישנם דברים נוספים שאולי כדאי לשקול, כמו דולה (או: "תומכת לידה"), שמטרתה להעניק תמיכה פיזית ונפשית, וכן להעביר מידע לאם בתקופת ההיריון, הלידה ולאחריה. תומכת לידה מלווה את האם במהלך הלידה עצמה, נשארת לאחריה וכן לעיתים מגיעה לביקור בביתה מאוחר יותר.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון בתקופת ההיריון והלידה הן יועצות בנושאים שונים: יועצת הנקה, יועצת שינה ויועצת התפתחותית. תפקידן לאבחן את המורכבות שבנושאים הללו ולייעץ בהתאם, היות וכל תינוק הוא שונה, וכך כל היריון וכל לידה הן שונות. למשל, יועצת הנקה, תפקידה לעזור לאם אשר לא מצליחה להניק ממגוון סיבות, להרגיע ולעודד אותה, וכמובן לפתור את מקור הבעיה אשר מקשה על ההנקה.

ומה לגבי יוגה בזמן ההיריון? שאלה זו נשמעת אומנם פשוטה, אך ישנם דברים רבים שיש לדעת כדי לענות עליה – אילו תנוחות מותר ואסור לבצע, למשל, והאם ניתן לעשות יוגה בכל אחד מהשלישים?

ישנם, כמובן, גם צילומי היריון וצילומי ניו בורן (צילומי הנולד) – פעילות כזו יכולה להיות מהנה מאוד לאם ולמשפחה החדשה בכלל, וכן תשאיר אצלכם זיכרונות בצורת תמונות יפהפיות.

 

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר להיריון ולידה בקליק !

מדריכים בנושא היריון ולידה

היריון ולידה לפי ערים