חשמלאים

חשמלאי

פעם בשנה לפחות אנו נזקקים לשירותיו של חשמלאי. במרבית המקרים, מדובר בעבודות קטנות בלבד – תיקון קצר, התקנת גופי תאורה חדשים, טיפול בהפסקות חשמל וכו' – אך לעיתים ישנו צורך בעבודות מורכבות יותר (החלפת התשתית כולה בדירה ישנה, למשל מחד פאזי לתלת פאזי).

חשמלאי עוסק בחיווט חשמלי של בניינים, מכונות וציוד נייח, וכן בהתקנת ציוד חשמל חדש או בתחזוקה של תשתית קיימת. החוק בישראל קובע כי כל העוסק בביצוע עבודות חשמל מחויב ברישיון חשמל תקף המתאים לסוג העבודה – התקנה, בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מתקן חשמל, כולל השגחה על ביצוע עבודות חשמל ועריכת תוכניות לביצוע תוכניות מסוג זה.

סוגי חשמלאים

ישנם סוגי חשמלאים שונים, כלומר בעלי רמות הכשרה שונות, כאשר "חשמלאי מוסמך" הינו רק דרגה אחת מהן. לכל חשמלאי ישנן כל הסמכויות של הדרגות הקודמות לו. ארבעת הראשונים ברשימה הם אלו שנקרא להם לביצוע עבודות ביתיות.

  1. חשמלאי עוזר – יכול לעזור בביצוע עבודות חשמל במתח נמוך ותחת פיקוח של חשמלאי מוסמך ומעלה בלבד.
  2. חשמלאי מעשי – יכול לבצע עבודות חשמל במתח נמוך וכן לערוך תוכניות עד 40 אמפר.
  3. חשמלאי מוסמך – יכול לבצע את כל עבודות החשמל וכן לערוך תוכניות באמפר יותר גבוה – 3X80 אמפר.
  4. חשמלאי ראשי – יכול לבצע את כל עבודות החשמל וכן לערוך תוכניות באמפר יותר גבוה משל חשמלאי מוסמך – 3X250 אמפר.
  5. חשמלאי טכנאי
  6. חשמלאי הנדסאי
  7. חשמלאי מהנדס
  • חשמלאי בודק – חשמלאי טכנאי / הנדסאי / מהנדס אשר עבר הסמכה מיוחדת, המאפשרת לו לעסוק בבדיקת מערכות חשמל, חיווט והארקה, וכן להפיק דו"חות על ליקויי חשמל קיימים. גם כאן ישנה חלוקה פנימית לשלוש דרגות, כאשר חשמלאי מהנדס שעבר את ההכשרה הוא בדרגה הגבוהה ביותר.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לחשמלאים בקליק !

מדריכים בנושא חשמלאים

חשמלאים לפי ערים