טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים

המזגן פועל ברוב הבתים במשך כל הקיץ ולעיתים גם בחורף. כאשר הוא מתקלקל, אנו נתקלים בבעיה המפריעה לשגרת היומיום שלנו. דברים רבים יכולים לגרום לתקלה – חלקם ניתן לפתור לבד, לפחות באופן זמני, עד הגעת הטכנאי. עם זאת, חלקם דורשים תיקון רציני יותר על ידי איש מקצוע המנוסה בתחום.

תקלות נפוצות במזגנים

היות ובמזגן ישנם חלקים ורכיבים רבים, תקלות יכולות להיגרם ממגוון סיבות. זוהי רשימה חלקית בלבד של התקלות הנפוצות יותר במזגנים.

  1. מילוי גז במזגן: כשהמזגן לא מקרר או מחמם מספיק, סימן שאין מספיק גז (שתפקידו, הוא לחמם או לקרר את הצינור אשר מקרר או מחמם את האוויר). לעיתים ניתן לאתר את מקור הנזילה, אך לפעמים פשוט צריך למלא גז.
  2. תיקון נזילת מים מהמזגן: ראשית יש לבדוק הדליפה היא כלפי פנים הבית או מחוץ לו. אם הדליפה היא לתוך הבית – ישנה סתימה בפילטרים. אם הנזילה היא אל חוץ הבית – ישנה סתימה בצינורות הניקוז של המזגן (מלבד בחורף – בעונה זו ה"נזילה" הינה פעולת עיבוי שגרתית של המזגן אשר מחמם את הבית).
  3. תיקון מזגן שגורם לקצר: יכולה להיגרם ממגוון סיבות, למשל מכרטיס הפיקוד, כבל פגום או חלקים נוספים במאייד.

תקלות נוספות שניתן לתקן לבד:

  • ניקוי פילטרים – מומלץ לנקות את הפילטרים פעמיים בשנה או יותר, בבתים החשופים לאבק.
  • מזגן המוציא ריח רע – דבר זה נגרם מעובש. הדרך לפתור את התקלה היא להעביר את המזגן למצב מאוורר למשך 10 דקות לפני שאתם מתכוונים לכבות אותו, מה שינקה את הלחות שהצטברה מהפעלתו וכך ימנע עובש.
  • המזגן לא מגיב לשלט – ראשית ולפני הכל, נסו להחליף סוללות בשלט הקיים. אם זה לא עובד – ניתן להפעיל את המזגן ללא שלט (שימו לב שזהו פתרון זמני בלבד עד שתקנו שלט חדש או עד שיגיע הטכנאי).

שימו לב! אם הטמפרטורה בחוץ גבוהה מ-35 מעלות או נמוכה מ 6 מעלות , רוב המזגנים לא יצליחו לקרר את הבית כמו שהיינו רוצים, גם במצבם התקין לחלוטין.

תיקון המזגן לא אמור לעלות הרבה, כאשר מדובר בבעיות הנפוצות יותר. כאשר צריך להחליף חלקים, כמו המדחס, המחירים עולים יותר. לקבלת הצעת מחיר, השאירו את פרטיכם כאן

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לטכנאי מזגנים בקליק !

מדריכים בנושא טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים לפי ערים