טכנאי מקררים

טכנאי מקררים

המקרר מהווה את מרכז המטבח, הן מבחינת מקום אחסון, והן מבחינת שמירה על המזון שלנו טרי וטוב לאורך זמן. עם זאת, פעמים רבות אנו שומעים את המשפט "המקרר לא מקרר" – כלומר, המקרר אינו פועל כראוי, כפי שפעל עד כה, והגיע למצב שהוא דורש תיקון. במקרה כזה כדאי לקרוא לטכנאי מקררים מקצועי ומנוסה.

אך ראשית, נבין איך מקרר עובד.

במקרר יש מערכת קירור הפועלת בצורה פשוטה מאוד: ישנו גז המקרר צינורות, בהם מוזרם אוויר (שהגז בעצם גורם לקירורו) – והוא מקרר את תא המזון וההקפאה. במקררים החדשים יותר נמצא גם כרטיס פיקוד אלקטרוני אשר שולט בעוצמת הקור יותר בדיוק, מה שגורם למקרר להיות חסכוני בחשמל, ומצד שני להיות מעט רגיש יותר לתקלות.

תקלות נפוצות

ישנן כמה תקלות החוזרות על עצמן פעמים רבות במקררים שונים. זוהי רשימה חלקית, כמובן, היות ולמקרר חלקים רבים העשויים להתקלקל בשלב כזה או אחר. בכל אחד מהמקרים הללו, יש לקרוא לטכנאי מקררים.

  1. בעיה בכרטיס הפיקוד האלקטרוני: זוהי תקלה נדירה יחסית, אך אם הכרטיס מתקלקל יש להחליפו – דבר העולה לא מעט.
  2. תקלה במערכת ההפרשה – הצטברות קרח: הקרח גורם לחסימה של האוויר הקר, מה שגורם לכך שהוא אינו מקרר את תא המזון כראוי. בעיקרון, הקרח נוצר כל הזמן, אך במצב תקין ישנה מערכת אשר אחראית על לחמם ולהפשיר אותו בכל מספר שעות, כך שלא יצטבר.
  3. חוסר בגז: נוצרת מדליפה של הגז.
  4. מדחס מקולקל: אם המדחס התקלקל, עלות התיקון שלו גבוהה יחסית, ואולי כדאי לשקול קנייה של מקרר חדש.

תחזוקה נכונה של המקרר

כיצד נמנע תקלות חוזרות ונשנות במקרר? ראשית, יש לכוון את המקרר לטמפרטורת הקירור המומלצת, על מנת שלא "יתאמץ" יתר על המידה וכך יתקלקל פחות. שנית, יש לנקות את המקרר ואת הרשתות שלו אחת לכמה זמן – זאת על מנת לאפשר אוורור למעבה של המקרר (היושב בתחתית / בגב המקרר), וכן למנוע חדירת אבק אליו. כך, המקרר לא יתחמם יתר על המידה, וימנע תקלות של מקרר מרעיש או כזה הלוקח הרבה חשמל.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לטכנאי מקררים בקליק !

מדריכים בנושא טכנאי מקררים

טכנאי מקררים לפי ערים