ייעוץ משכנתא

יועץ משכנתאות

ייעוץ משכנתא הוא מקצוע יחסית חדש במשק העבודה הישראלי, אשר התחיל להופיע רק בסביבות סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, ומאז תפס תאוצה בקצב מהיר. יחד עם המקצוע הזה, השתכלל השוק הפיננסי, תוך שעלתה המודעות לריביות משכנתא שאנו משלמים לבנק. כל אלו ביחד העלו את הצורך של הלקוחות להיעזר ביועץ משכנתא, אשר יסייע להם לקבל את ההחלטה הנבונה בנוגע למשכנתא שהכי מתאימה להם.

הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים משווקים ומוכרים את שירותיהם ומוצריהם ישירות ללקוחות, שלא תמיד מבינים מספיק כדי לקבל החלטה נבונה לגבי קנייתם או רכישת השירותים הללו. בדיוק לשם כך ישנם יועצי משכנתאות – עובדים עצמאיים, אשר מהווים נקודת מבט וייעוץ אובייקטיביים, כיוון שהם אינם חלק מיועצי המשכנתא של הבנק (אשר מטרתם, בסופו של דבר, היא למכור את מה שהבנק מציע).

יועץ המשכנתא, תפקידו לאסוף ולנתח את המידע הכלכלי של הלקוח, תוך השוואה למסלולי המשכנתא המוצעים לו, וכך לבחור עבור הלקוח את המסלול המתאים עבורו, בו הוא יכול לעמוד מבחינה כלכלית. בעצם, יועץ המשכנתא בוחר את מסלול המשכנתא הנכונה עבורכם.

מה יועץ המשכנתאות עושה?

מעבר להשגת ריבית משכנתא נמוכה יותר מהבנק, תפקידו של יועץ המשכנתאות כולל אספקטים נוספים:

  1. יועץ המשכנתאות אמור להבין מהו מסלול המשכנתא המתאים עבור לקוחותיו – זאת על ידי הסברה ללקוח של הכנסה, יציבות כלכלית, סיכונים בעסקה וכו'.
  2. בניית תמהיל משכנתא התואם באופן אישי ומדויק ליכולות הכלכליות של הלקוח (כולל בניית תיק לווה מסודר לצורך הגשה לבנק) – כך שתיווצר המשכנתא היעילה והזולה ביותר בשביל הלקוח.
  3. ניהול משא ומתן עם הבנק על מנת להשיג ריביות משכנתא כמה שיותר נמוכות.
  4. ליווי של הלקוח בתהליך לקיחת המשכנתא וכן ליווי לאחר לקיחת המשכנתא.

על יועץ המשכנתאות להיות מומחה ובעל ידע רב בכלכלה ובפרט, כמובן, בשוק המשכנתאות. עליו להבין בשלל המסלולים שיש לבנקים להציע ומשמעותם הכלכלית עבור הלקוח, וכן להיות אמין וישר עם לקוחותיו ולהציע להם את המסלול הטוב ביותר עבורם, תוך לקיחת שכר סביר על עבודתו.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לייעוץ משכנתא בקליק !

מדריכים בנושא ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא לפי ערים