לימודים

לימודים

לימודי תעודה (הנקראים גם "לימודי חוץ") מעניקים תעודה של השכלה על תיכונית. לרוב, מדובר בתואר אקדמי זוטר הניתן על ידי מוסדות להשכלה גבוהה, אם כי ישנם מוסדות אחרים הרשאים להעניק תעודה כזאת. הלימודים בדרך כלל נערכים במכללות, בבתי ספר או באוניברסיטאות, בכל רחבי הארץ.

לימודי תעודה מאפשרים לרכוש מקצוע בזמן יחסית קצר, או שהם יכולים להוות לימודי המשך – לימודים אלו מיועדים לבעלי תואר ראשון המעוניינים להתמקצע בתחומם (או בתחום אחר) מבלי כל הדרישות הפורמליות של תואר שני (כמו: לימודי תעודה במנהל עסקים).

בלימודי תעודה ישנם מסלולים ותחומי לימוד מגוונים מאוד, חלקם קשורים לאקדמיה וחלקם גם לא – קורסי צילום מקצועיים, לימודי נדל"ן, איפור, יחסי ציבור ועוד תחומים רבים נוספים. מסלול לימודי התעודה יכול לקחת כמה שבועות בלבד ויכול להימשך עד חמש שנות לימוד.

מגוון שכבות האוכלוסייה יכולים ללכת ללימודי תעודה – כל אחד מכל גיל וכל מקצוע יכול להירשם ללימודי חוץ. בין הנרשמים ללימודי תעודה ניתן למצוא משוחררי צבא טריים, אקדמאיים, פנסיונרים, ובעלי מקצוע ממגוון התחומים (כמו: רופאים, עורכות דין, מהנדסים, מזכירות, פסיכותרפיסטיות, יועצות ארגוניות, אנשי תקשורת, מורים ועוד).

דרישות הקבלה משתנות בין מסלול למסלול, בין מוסדות שונים, בין משך הלמידה ועוד פרמטרים נוספים. ייתכן כי חלק מהתוכניות ידרשו רמות השכלה שונות, אם כי ישנם מוסדות אשר נוטים להתגמש בנוגע לתנאי הקבלה שלהם.

שכר הלימוד גם הוא אינו קבוע (בשונה מתואר ראשון, שני ושלישי) ומשתנה בין מוסדות שונים, משך תוכנית הלימודים ומסלול הלימוד. דבר נוסף שכדאי לברר הוא סוג התעודה המוענקת. למשל במסלול לימודי תעודה של הנדסאי, יש לוודא שהתעודה אכן מוכרת על ידי משרד התמ"ת, וכן שישנה הכנה לבחינות החיצוניות של משרד העבודה. לרוב מקבלים גם תעודה המוכרת באיגודים או ארגונים שונים, על מנת שתוכלו להשתלב כחברי איגוד. התעודה יכולה להיות ארצית או בין לאומית.

במהלך לימודי התעודה או לימודי החוץ, בחלק מן המוסדות – למשל, האוניברסיטאות והמכללות – ניתן לצבור נקודות אקדמיות, אשר יכולות להוות חלק מתואר ראשון, למי שרוצה להירשם ללימודים אקדמאיים בהמשך.

 

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר ללימודים בקליק !

מדריכים בנושא לימודים

לימודים לפי ערים