מנעולן

מנעולן

מומחיותו של המנעולן היא בהתקנת ותחזוקתם של מפתחות, מערכות אבטחה, וכמובן – מנעולים. תפקיד המנעולן הינו לתקן מנעולים שבורים או לפרוץ מנעולים (באופן מורשה בלבד, למשל כשאובד מפתח), לייצר מפתחות ולהתקין מערכות אזעקה ואבטחה.

עבודות נפוצות שמנעולנים מבצעים:

  1. החלפת מנעול או צילינדר (החלק במנגנון הדלת שאליו מכניסים את המפתח).
  2. פריצת דלתות של דירה או מכונית.
  3. החלפה או התקנה של מחזיר דלת (קפיץ אשר מחבר בין הדלת למשקוף באמצעות זרוע ממתכת, וכך גורם לדלת להיסגר ולהיטרק אוטומטית בעדינות).

הכשרתם של מנעולנים נעשית במסגרת מקצועית של משרד העבודה או על ידי התלמדות כשוליה. אין דבר כזה "מנעולן מוסמך באישור המשטרה", אך המנעולן יכול (ככל אזרח) להוציא תעודת יושר במשטרה, המעידה כי אין לו רישומים פליליים.

לפני פריצת הדלת, על המנעולן לוודא כי מי שהזמין אותו הוא אכן בעל הדירה או הדייר, לפי תעודת הזהות והספח. אם אין בידיכם אישורים מתאימים, ניתן להיעזר בשכנים.

אם יש צורך להחליף את הצילינדר, חשוב לוודא כי הצילינדר החדש מגיע בקופסא אטומה – כך תדעו כי הוא חדש לחלוטין, ומפתחות מתאימים אליו לא מסתובבים בידיים זרות, אלא רק בבעלותכם.

על מנת שלא להזמין מנעולן שוב ושוב, ישנם כמה דברים שניתן לעשות על מנת לשמור על הדלתות שלכם: ראשית, נקו את המפתחות במים כאשר הם מתלכלכים. שנית, שמנו את הצילינדר והמנעול בעזרת תרסיס שמן – בכל פעם שהסיבוב של המפתח אינו חלק לחלוטין. שלישית, בדקו מפעם לפעם כי כל הצירים והברגים המחזיקים אותם במקומם. ולבסוף, אם יש בדלתכם בריח רצפתי (נמצא בדרך כלל בדלתות פלדה ישנות) – נקו אותו מפעם לפעם בעזרת מברג.

טיפים – לפני שמזמינים מנעולן:

  1. ריכוז עבודות – כאשר ישנה האפשרות, כדאי להזמין את המנעולן לביצוע כמה עבודות בבת אחת. זאת מכיוון שהמחיר אותו המנעולן יגבה מכם כולל את עלות הביקור – ולכן מומלץ שתשלמו על ביקור אחד.
  2. מחיר משתנה – לתחום המנעולנות אין מחיר סטנדרטי קבוע ולכן כדאי ליצור קשר עם כמה מנעולנים במספר ימים ושעות שונות – זאת בהנחה כי העבודה שאתם זקוקים לה אינה דחופה.

 

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר למנעולן בקליק !