עיצוב זכוכית

עיצוב זכוכית

אודות – עיצוב זכוכית

הזכוכית הינה חומר קל, שקוף ויפהפה. על אף שקיפותה, היא מושכת את העין וניתן לייצר בה עיצובים מיוחדים מאוד, שתמיד מקנים לבית מראה עדין ואלגנטי – בין אם מעקה מזכוכית הבנוי מלוחות ובין אם עיצוב בחדרי האמבטיה או אפילו הסלון.

סוגי הזכוכית השונים

ניתן לבחור ממה ייוצר הפריט אותו רוצים, מבין מגוון רב של זכוכיות, כל אחת בעלות תכונות אחרות. כך, הזכוכית המונוליטית היא בעצם הזכוכית הרגילה בה אנו משתמשים באופן סטנדרטי בחלונות וכו'. עם זאת, ישנם סוגי זכוכית אחרים המשמשים לעיצוב קירות בחדרים ובסלון, באמבטיה ובמטבח ועוד. 

ישנן זכוכיות בעלות עובי שונה, מה שמשפיע על שאר תכונות החומר. למשל, ישנה זכוכית שקופה (קליר), אשר ניתן לראות בדרך כלל בחיפויים, קירות או מחיצות. לצידה, ישנם סוגים רבים נוספים, כגון:

  • זכוכית החוסמת את קרינת השמש (UV).
  • זכוכית אקוסטית (חוסמת רעשים).
  • זכוכית רפלקטיבית.
  • זכוכית חכמה (באה עם מתג הקובע את דרגת השקיפות שלה).
  • ועוד…

ניתן כמובן גם לעצב את פני הזכוכית – דבר הנעשה לפני ההתקנה. ניתן לבחור כי כל המשטח יהיה שקוף, כל המשטח יהיה אטום לחלוטין או שמא שקוף חלקית ואטום חלקית. 

ניתן כמובן להדפיס, לחרוט, לצרוב ולהתיז חול על הזכוכית, מה שמאפשר את יצירתן של דוגמאות מעוצבות ויפהפיות. כך תוכלו ליצור חיפויים ייחודיים ואישיים לכם ולמרחב אותו אתם מעצבים – בין אם מדובר בבית או במשרד. 

שיטות ייצור של זכוכית

תחום העיצוב בזכוכית קיים כבר מזה אלפים של שנים. העיצוב נעשה באמצעות התכת הזכוכית בטמפרטורה גבוהה, ובעת הקירור ניתן לעצב את החומר בדרכים שונות – חלק מהטכניקות המשומשות כיום זהות לאלו שמלפני שנים רבות, אך ישנן גם טכניקות חדשניות ועדכניות לחלוטין. 

יצירת הזכוכית בניפוח או יציקה נחשבות לשיטות ישנות יחסית, אך יצירת לוחות הזכוכית השקופים דורשת טכניקה מודרנית וחדישה יותר. בשיטות הישנות, לוחות הזכוכית דורשים ליטוש אינטנסיבי מאוד, ובהתאם גם יעלו יותר. בשיטה המודרנית, לעומת זאת, העיצוב קל הרבה יותר – ניתן לייצר את הזכוכית כלוח שקוף, וכן להוסיף צבע תוך כדי התהליך. 

עיצובי הזכוכית נפוצים ומתאימים ביותר לאקלים בארץ, היות והזכוכית לא חוסמת את האור הטבעי שיש כאן. כך ניתן לנצל את אור השמש ולחסוך בחשמל ואנרגיה במהלך היום – כאשר בונים גדר או דלת הזזה למרפסת וכן חלונות גדולים בסלון. הזכוכית משתלבת בטבעיות בחלל הבית והמשרד.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לעיצוב זכוכית בקליק !

מדריכים בנושא עיצוב זכוכית

עיצוב זכוכית לפי ערים