פרגולות ודקים

פרגולות ודקים

פרגולות ודקים מהווים שני חלקים מהותיים מהנוף בגינתכם. כמו כן, הם יכולים להוות הרחבה של חלל הסלון ולהעניק לו מרחב חיצוני שיכול לשמש כחלל אירוח, וכן להוות אלטרנטיבה עשויה מעץ לפטיו (חצר פנימית מרוצפת העשויה בדרך כלל מאבן). כל זאת תוך הצללה של החצר ומקום נעים להתחבא בו מן הגשם.

פרגולות

ישנן מספר סוגים ושימושים של פרגולות:

  1. פרגולה עומדת – פרגולה שאינה מחוברת לקיר, אלא לארבעה עמודי תמך.
  2. פרגולה תלויה – מחוברת בצד אחד לקיר הבית ובצד השני לשני עמודי תמך.
  3. ועוד…

לרוב לשם בניית פרגולה משתמשים בעץ אורן, אך לפעמים גם בדאגלס פייר, עץ אשוח (לבן), ארז ועוד. העץ יכול להיות מעובד בצורת עץ מלא (גושני) או בצורה רב שכבתית.

  • עץ מלא (גושני): קורות פרגולה אשר עשויות מחתיכה אחת של העץ. דומה במראה לעץ המקורי. באופן טבעי, עלולות להיווצר בעץ הגושני סדקים – אלו אינם משפיעים על עמידותו, אלא רק על האספקט הוויזואלי.
  • עץ רב שכבתי: העץ נלקח ממספר חתיכות אשר מודבקות יחדיו ליצירת קורה אחת. כך ניתן לייצר קורות מאסיביות עבור הפרגולה, וכן לקבל גימור חלק שאינו נסדק או משנה את צורתו כלל.

דקים

ישנם מספר חומרים מהם עשויים הדקים – לכל אחד יתרונות וחסרונות, כיוון שלכל אחד שימוש אחר:

  1. דק מעץ אורן – עץ האורן הוא הנפוץ ביותר בשימושו לבניית דקים, כיוון שהוא יחסית זול ונוח לעבודה. ניתן לצבוע אותו בכל גוון וצבע שרוצים, אך הוא מתבלה יחסית מהר.
  2. דק מעץ במבוק – שלא כמו העצים האחרים, דק מבמבוק עשוי משבבי עץ דחוסים, ונחשב לחזק מאוד. הוא אינו מתבלה בקלות, לא מצריך תחזוקה רבה וכן עמיד בפני רטיבות. החיסרון הוא שלא ניתן לצבוע אותו בכלל.
  3. דק מעץ איפאה – עץ איפאה הוא כבד ואיכותי, ובו אף לוח אינו דומה לשני, מה שמעניק לדק מראה עץ טבעי ויפה. הוא אינו דורש תחזוקה רבה וכן עמיד למים.
  4. דק סינטטי – מורכב משבבי עץ המעורבים בדבק, וניתן לעצב אותו בשלל מרקמים, צבעים ודוגמאות וכך להפוך אותו לדומה לעץ המקורי. היתרון: הוא אינו דורש תחזוקה רבה ונשמר למשך שנים רבות. החיסרון: מרגיש פלסטי ומתחמם יחסית מהר.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לפרגולות ודקים בקליק !

מדריכים בנושא פרגולות ודקים

פרגולות אלומיניום מחיר
מדריכים

פרגולות מאלומיניום

פרגולות מאלומיניום משוות לחצר או לגינה מראה מודרני ואלגנטי, וכן מהוות פתרון לבעיית השמש הקופחת בארץ. האלומיניום הינו חומר קל אך חזק מאוד. ניתן לייצר

מעבר למדריך »

פרגולות ודקים לפי ערים