שיפוצים

שיפוצים

אחת לתקופה, אנו נתקלים בצורך לשנות משהו בביתנו – לשבור איזה קיר על מנת להרחיב חדר, לשנות את הריצוף בחדר האמבטיה, לחדש את המטבח – ולשם כך יש להיעזר, כמובן, בבעלי מקצוע מתאימים.

קבלן שיפוצים הינו רשום ב"רשם הקבלנים": 100 לבנייה, 131 לשיפוצים ו-135 להרחבת מבנים. לעומתם, שיפוצניק הינו אדם שמבצע עבודות שיפוצים ללא רישום. ישנם קבלנים נוספים (כמו קבלן חשמל) שעוסקים גם בשיפוצים – אך רישומם כקבלנים אינו הופך אותם לקבלני שיפוצים, ובמקרה זה הם ייחשבו שיפוצניקים. יש לציין כי הרישום אינו מעיד באופן ישיר על מקצועיותו או חוסר מקצועיותו של אדם.

 

איך נדאג שהשיפוץ יהיה מושלם?

  1. ספציפיות: יש להגדיר באופן ברור אילו איזורים אנו רוצים לשפץ, ומה השיפוץ כולל בתוכו (למשל: שיפוץ אמבטיה יכול לכלול החלפת קרמיקה, הפיכת אמבטיה למקלחון או להיפך ועוד).
  2. ייעוץ של מומחים: כדאי להתייעץ עם מגוון אנשי המקצוע שיש להם יד בדבר – שיפוצניק, קבלן שיפוצים, מעצב פנים, אינסטלטור, חשמלאי ונגר.
  3. תחומי אחריות: חשוב לבקש מכל בעל מקצוע שבו בחרתם שיכתוב על דף, בפירוט, את כל תחומי האחריות שלו בנוגע לשיפוץ – זאת על מנת שכל תחום יטופל כראוי וכן שתהיה לכם אחריות על כל שלב וחלק בשיפוץ.
  4. השיפוץ מתחיל: זהו השלב הראשון – שבירת קירות, גירוד צבע, הוצאת הבלטות, פינוי הריהוט וכו'.
  5. הכנת תשתיות חשמל ואינסטלציה: יש לתקן ולהחליף צנרות מים ישנות ולהזיז נקודות חשמל.
  6. בנייה ותיקון, קרמיקה וריצוף: בניית קירות הגבס, ריצוף והדבקת הקרמיקה.
  7. צבע וגימורים: זורקים את הזבל שנוצר במהלך השיפוץ, מטייחים את הקירות וצובעים. בשלב זה נחשפת התוצאה הסופית של השיפוץ.
  8. סיור ובדיקה: לפני ששולחים את אנשי המקצוע לדרכם, יש לסייר איתם בכל רחבי הבית על מנת לוודא שאנו מרוצים מהתוצאה – אם לא, ניתן לדרוש תיקון במסגרת האחריות שנתן לנו איש המקצוע.

 

לוח זמנים והצעת מחיר

כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר מאיש מקצוע, שימו לב כי אם היא אינה יורדת לפרטי פרטים – הדבר מצביע על חוסר רצינות של בעל המקצוע. חוסר הפירוט מהווה פתח להתמקחות בדיעבד על המחיר.

הצעת מחיר מקצועית והוגנת תכלול בתוכה את פירוט העבודה כולה, אופן התשלום, תוקף ההצעה וכן את לוח הזמנים לביצוע העבודה.

לוח הזמנים משפיע גם הוא על המחיר ומעיד על הרצינות של בעל המקצוע – לו"ז קצר יעלה יותר מלו"ז ארוך.

 

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לשיפוצים בקליק !

מדריכים בנושא שיפוצים

שיפוצים לפי ערים