תיקון סמארטפון

תיקון סמארטפון

הסמארטפונים מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים כיום – הם מהווים כלי נהדר שניתן לעשות דרכו הכל: לקבל מידע, לתקשר עם העולם, לשחק ולצרוך בידור, ללמוד ועוד – האפשרויות במה ניתן לעשות בסמארטפון אינן מוגבלות.

אך כמה שהטלפונים חכמים, כך אנו משתמשים בהם יותר באינטנסיביות – ואז הם כמובן נוטים להתקלקל יותר. לאו דווקא משימוש שאינו ראוי, אלא מהשימוש עצמו. לכן, במצב כזה, נרצה לתקן את המכשיר האהוב שלנו כמה שיותר מהר.

ישנו מגוון רחב של תקלות שנגרמות לטלפונים החכמים, היות והם הולכים איתנו לכל מקום, אך ישנן 5 תקלות נפוצות מהשאר, שיכולות לקרות לכל אחד מאיתנו, בכל מצב וכמעט בכל מקום.

חמשת התקלות הנפוצות בסמארטפונים

  1. תיקון המסך: המסך נשבר או לא מגיב למגע (טאצ') – בכל אופן, יש להחליפו. המחיר של תיקון זה משתנה מאוד בין מכשיר למכשיר ובין חברות שונות. במצבים מסוימים, אם התמזל מזלכם, אין צורך להחליף את המסך כולו, אלא רק את הזכוכית – דבר זה יעלה לכם הרבה פחות.
  2. החלפת הסוללה: הכבל המקורי שומר על הסוללה היטב, אך רובנו לא משתמשים במטען ובכבל המקורי, היות והם יקרים יותר. הכבלים הזולים גורמים לבעיות בסוללה היות והם מזרימים כמויות גדולות יותר של חשמל. כאשר אתם בטוחים שיש להחליף סוללה – אל תעשו זאת לבד, לכו למעבדה.
  3. בעיות בשקע הטעינה: ניסיתם להטעין את הטלפון, אך גיליתם לאחר כמה שעות שהוא לא טען כלל, ושלוגו ההטענה לא הופיע, לא משנה לאיזו זווית הזזתם את הכבל. תיקון התקלה הזו לא עולה המון כסף, אך לפני שרצים למעבדה – מומלץ לבדוק אם הדבר לא נגרם מלכלוך ולנסות לנקות את השקע עם קיסם בעדינות.
  4. נזקי מים וקורוזיה (חלודה): הטלפון נפל למים (למשל, לאסלה) ואינו עובד יותר. הסכנה הנוספת בתקלה זו היא היווצרות חלודה, אשר מאכלת את הרכיבים בתוך המכשיר אם לא מטפלים בה במהרה. התיקון הינו זול יחסית, וכולל בתוכו ייבוש של המכשיר וכן ניקוי של הקורוזיה. אם יש צורך להחליף חלקים – כמובן שמחיר התיקון יעלה. יש גם לקחת בחשבון כי נזקי מים נוטים לחזור על עצמם.
  5. תקלה בלוח האם: תקלות שכאלו משביתות את המכשיר לחלוטין – הסמארטפון נכבה ונדלק ללא הפסקה, תקוע על לוגו ההפעלה, מסך כחול, מאבד את הקליטה באופן פתאומי ועוד. התקלה יכולה להיגרם מנפילה אשר גורמת להתרופפות החלקים הפנימיים. התיקון יקר והתקלה נוטה לחזור על עצמה פעמים רבות.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לתיקון סמארטפון בקליק !

מדריכים בנושא תיקון סמארטפון

תיקון סמארטפון לפי ערים