אינסטלטורים

אינסטלטורים

אינסטלטור (או: שרברב) הוא בעל מקצוע העוסק בכל מערכות הבית הקשורות להעברת נוזלים מוסדרת ממקום למקום, בעיקר בהרכבת מערכות צנרת של מים וביוב ותחזוקתם.

אינסטלטור מומחה מבצע מגוון רחב של עבודות והתקנות, וכן תיקונים בצנרת הבית ומחוץ לבית.

בין עבודות האינסטלציה, ישנן:

  • שימוש בביובית ושאיבת ביוב – משאית הנושאת ציוד מתקדם להתמודדות עם בעיות במערכת ביוב בעלת קוטר רחב (עירוניות, בדרך כלל), שנועדה לזהות את הבעיה בביוב ביעילות ובמהירות, וכן לשאוב את הפסולת המוצקה מן הביוב במקרה של הצפה.
  • התקנת צנרת מים או ביוב – רוב האינסטלטורים מתמחים במערכות הצנרת הביתיות, אם כי חלקם גם מומחים בהתקנתן ותחזוקן של מערכות צנרת עירוניות.
  • פתיחת סתימות – סתימה יכולה להתרחש בשירותים, בכיור, באמבטיה ובמקומות נוספים בבית. בעיה זו נפוצה עקב הקושי למנוע אותה. תפקידו של האינסטלטור הוא לזהות את הבעיה – כלומר, את מקור הסתימה – ולפתוח אותה.
  • התקנת ברזים ועוד – האינסטלטור אחראי על חיבור תשתיות הבית למערכות המים השונות. הברזים, הדוש במקלחת ועוד מהווים חלק ממנה. תפקידו של השרברב הוא להתקין חלקים אלו.
  • איתור ותיקון נזילות או דליפות – גם בעיה זו היא די נפוצה, עקב כך שהיא נובעת מסדקים בצינורות או מהתקנה לקויה שלהם. האינסטלטור מזהה את מוקד הנזילה – בדרך כלל על ידי מצלמות, היות ומקור הנזילה בדרך כלל נמצא תחת הריצוף או בתוך הקיר – ומתקן אותה על ידי החלפת הצנרת באיזור הבעייתי.
  • התקנה ותיקון של דודי שמש וחשמל – רבים מהאינסטלטורים מתמחים גם בטיפול במערכות החשמל ובדודי שמש. עבודה שכזו מצריכה ידע טכני ומקצועי רב (כמו: ידע בחשמלאות) הקשור למערכות הייחודיות הללו.

 

ישנם שרברבים עצמאיים (לעיתים עסק של אדם יחיד) וישנם אלו העובדים בחברות שרברבות, וכן בחברות המתמחות באופן רחב יותר בתחום הבנייה. התמקצעות בשרברבות (אינסטלציה) נעשית על ידי הכשרה מקצועית במשרד העבודה או על ידי התלמדות כשולייה. נוסף על העבודה בתחום האינסטלציה, ישנו תחום מקביל המיועד לעבודות תשתית וצנרת של בניינים ודירות – קבלנות אינסטלציה. כדי לעסוק בתחום זה, יש להיות רשום באופן פורמלי בפנקס הקבלנים.

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר לאינסטלטורים בקליק !

מדריכים בנושא אינסטלטורים

מצלמה תרמית
אינסטלטור - מדריכים

מצלמה תרמית – לגילוי נזילות

כחלק מהתקדמות הטכנולוגיה, כך התקדם גם תחום האינסטלציה. מכשירים חדשניים משדרגים את שירותיו של האינסטלטור ומסייעים לו לאתר ולפתור בעיות במערכת הביוב. בין המכשירים הללו

מעבר למדריך »

אינסטלטורים לפי ערים