החזר מס עקב חילופי עבודות

במדינת ישראל כיום מועסקים כ3.8 מיליון איש כשכירים, כשהשכר הממוצע עומד על קרוב ל11 אלף ₪ לחודש. כשרבים מהשכירים הצעירים מחליפים עבודה כל שלוש שנים לערך, מסיבות שונות ומגוונות. כל מי שמחליף עבודה צריך לדעת שייתכן מאוד שהוא יכול לתבוע ממס הכנסה החזר מס, ולקבל כסף, כמה אלפי שקלים, ולפעמים אפילו כמה עשרות אלפי שקלים! מס הכנסה עצמו מודע לכך, ואפילו מחכה שאנשים יפנו אליו כדי להחזיר להם את הכסף שבעצם שייך להם, לאזרחים.

אלא שעל פי חוק מס הכנסה לא צריך 'לחפש' ו'לרדוף' אחרי כל מי שהוא חייב להחזיר לו מס, ואם עברו 6 שנים מהשנה שבה מס הכנסה לקח לך יותר מדי כסף שלא בצדק ולא דרשת אותו – אחרי שש שנים הכסף פשוט 'נבלע' בתוך הקופה של מס הכנסה. כלומר חל חוק התיישנות על הכסף שלך, וחבל.

למי מגיע החזר מס?

לכל מי שמס הכנסה לקח ממנו בטעות יותר מדי כסף במהלך השנה. למה שמס הכנסה ייקח יותר מדי כסף? זה מובנה בעצם שיטת המיסוי בישראל: שיטת המיסוי בישראל היא פרוגרסיבית, כלומר ככל שאדם מרוויח יותר כסף כך הוא משלם יותר מס.

איך מס הכנסה יודע כמה כסף לקחת מכל אחד? הוא בודק בתחילת שנה, כמה אותו אדם מרוויח, או הרוויח בחודשים האחרונים, ועל פי זה גוזר את אחוז המס (כאמור, ככל שהשכר גבוה יותר – כך אחוז המס גבוה יותר).

מס הכנסה מעדכן את הנתונים שלו בתחילת שנה אזרחית בלבד, ואילו בפועל הוא לוקח מאיתנו מס מדי חודש ולא פעם בשנה. וכאן בדיוק נעוצה ה'טעות' שיכולה להתרחש: ניקח לדוגמא את משה מזרחי, עובד בחברה לייצור נעליים בשכר של 11000 ₪ (כנראה שהוא מנהל), מס הכנסה לוקח ממנו מס במדרגת המס השלישית (עד 20% מס) כלומר בפועל זה יוצא כ1300 ₪. אם משה החליף עבודה במהלך השנה, לאחר כ6 חודשי עבודה. ועבר לעבודה נעימה יותר, אך גם שכר פחות בצידה, והוא מרוויח כעת פחות מ11000 ₪ לחודש, הרי שמס הכנסה ימשיך לקחת ממנו אחוזי מס של מדרגת מס שלישית (20%) בעוד שבפועל, משה כבר משתכר רק בהתאם למדרגת המס השנייה (14%). מה שאומר, שמידי חודש מס הכנסה יוריד לו עוד 400 ₪ מיותרים! במקום לקחת לו 900 ₪, הוא ימשיך לקחת 1300 ₪.

אם משה הוא אדם חכם, הוא יפנה לרואה חשבון או יועץ מס שהוא מכיר, או שמצא דרך האינטרנט, אחד כזה מקצוען, שיודע איך מקבלים החזר מס כמו שצריך. רואה החשבון, יפנה למס הכנסה, יגיש בקשה להחזר מס, ומשה יקבל 2400 ₪ חזרה ממס הכנסה! אם היו טעויות כאלו גם בשנים הקודמות (כאמור, בממוצע הישראלי הצעיר מחליף עבודה כל שלוש שנים), וזו העבודה השנייה שמשה החליף ב6 שנים האחרונות – הרי שרואה החשבון יגיש בקשה להחזר מס על כל אחת מהשנים הקודמות שבהם משה החליף עבודה, והוא יקבל ממס הכנסה עוד כמה אלפי שקלים חזרה ישירות לחשבון, אלא שהפעם זה יהיה עם תוספת של 4% ריבית, על כל הזמן שהכסף של משה נשמר אצל מס הכנסה (מין סוג של תכנית חיסכון ללא מס…).

אז אם החלפת עבודה במשך שש השנים האחרונות, או שיצאת לחל"ת או אבטלה או כל שינוי אחר במקור הפרנסה, השאר את הפרטים שלך כאן כדי שהכסף ששייך לך יחזור אליך בהקדם. השאר את פרטייך כאן, ורואה חשבון מקצועי יתקשר אליך וילווה אותך כל הדרך עד לקבלת החזר המס שמגיע לך, כי אחרי הכל – זה הכסף שלך!

מלאו פרטים וקבלו
הצעת מחיר בקליק !